17°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Śląsk lepszy od Sandecji, ale dopiero po dogrywce

Opublikowano 11.08.2016 13:53:16 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:24

W strugach deszczu „biało-czarni” walczyli ze Śląskiem o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem wrocławian 1:2.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Każda z drużyn miała sytuacje bramkowe, jednak to goście w 31 min. objęli prowadzenie po błędzie defensywy Sandecji i precyzyjnym strzale głową Bence Mervo. W drugiej części meczu gospodarze nie mając nic do stracenia, za wszelką cenę próbowali wyrównać. Udało im się to dopiero w 83 min. spotkania. Filip Piszczek został sfaulowany w polu karnym przeciwnika. Arbiter podyktował „11”, a skutecznym jej egzekutorem okazał się Wojciech Trochim.

Do końca regulaminowego czasu gry nie padło więcej bramek, dlatego o losach awansu decydowała dogrywka. Lepsi okazali się w niej piłkarze ze Śląska (gol Alvarinho w 109 min.), chociaż kibice „biało-czarnych” długo będę jeszcze rozpamiętywać minimalnie niecelny strzał Filipa Piszczka oraz fenomenalnie wybronioną przez bramkarza Śląska główkę Bartłomieja Dudzica. Ostatecznie wrocławianie wygrali w Nowym Sączu 1:2 i to oni zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski. Nowosądeczanom pozostała już tylko walka w rozgrywkach ligowych.

Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 1:2 (d.) (1:1)
Bramki: Trochim (83’ k) - Mervó (31’), Alvarinho (109’)