10°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech

Sandecja wygrywa w Ząbkach

Opublikowano 12.10.2011 21:27:46 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:13

Wyjazdowe spotkanie z Dolcanem Ząbki zakończyło się zwycięstwem 1:2 Sandecji Nowy Sącz. Cieszy fakt, że biało-czarni wygrali na stadionie rywala.

Początek spotkania zaczął się dość przewidywalnie. Gospodarze, czujący się pewnie na własnym stadionie, przeważali. Już w 2 minucie groźny strzał oddał Damian Świerblewski, dobijał jeszcze Piotr Bazler, ale za pierwszym dobrze zachował się Marek Kozioł, a za drugim zawodnik Dolcanu nie trafił w bramkę. W pierwszej części spotkania pewniej grali gospodarze, ale w 34 minucie to Sandecja wyszła na prowadzenie. Po jednym z kontrataków Bartosz Wiśniewski podał do Arkadiusza Aleksandra, a ten pewnym strzałem pokonał Macieja Humerskiego.

Druga część spotkania, podobnie jak pierwsza stała pod znakiem usilnych starań Dolcanu, by wyrównać, albo chociaż stworzyć zagrożenie pod bramką Marka Kozioła. Udało im się wyjść na 1:1 w 51 minucie. Po przechwycie piłki przez Bazlera Michał Pulkowski zaliczył asystę, a strzelcem napastnik Damian Świerblewski.

Dolcan stwarzał więcej zagrożenia. W 76 minucie niewiele brakowało by bramkarz Maciej Humerski zdobył gola! Marek Kozioł z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce spotkania dobrze pokazał się Marcin Chmiest. Oddał bardzo groźny strzał w 70 minucie, a w 88 minucie po tym jak Humerski nie złapał piłki dopadł do niej i ustalił wynik na 1:2. W doliczonym czasie gry Filip Burkhardt zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka trafiła w słupek. Końcowy rezultat 1:2 dla Sandecji Nowy Sącz.

Składy:

Dolcan Ząbki: Maciej Humerski - Dariusz Dadacz, Tomasz Ciesielski, Rafał Grzelak, Daniel Chylaszek - Piotr Głowacki (64, Rafał Wielądek), Piotr Bazler, Michał Pulkowski, Grzegorz Piesio (74, Maciej Tataj), Łukasz Sierpina - Damian Świerblewski (84, Michał Zapaśnik).

Sandecja: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Jano Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Paweł Leśniak (55, Lukas Janic), Filip Burkhardt, Dariusz Gawęcki, Bartosz Wiśniewski (56, Marcin Chmiest), Patryk Jędrzejowski - Arkadiusz Aleksander (80, Pavel Eismann).

Foto.: Mateusz Bobola