20°   dziś 20°   jutro
Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Sądeczanki zwyciężają w Gliwicach

Opublikowano 27.02.2012 18:32:56 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:56

Rozpoczęła się druga runda rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi kobiet grupy B.Szczypiornistki Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia-Beskid Gór-Stal Nowy Sącz w wyjazdowym spotkaniu pokonały SMS ZPRP Gliwice 32:26. Tym samym piłkarki ręczne z Nowego Sącza utrzymały prowadzenie w tabeli.

Nowosądeczanki dominowały na parkiecie przez całe spotkanie, a zwycięstwo nie było w żadnym momencie zagrożone. W 20 minucie Olimpia-Beskid prowadziła 11:6. Po kolejnych 20 minutach wynik brzmiał 23:17, w 50 minuciejuż 28:21. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach sądeczanek była pochodząca z Białorusi Victoria Panasiuk, która zdobyła w tym meczu 13 bramek. Kolejny mecz piłkarki ręczne z Nowego Sącza rozegrają w najbliższą sobotę z zespołem KS AZS Warszawa.

NLO SMS ZPRP Gliwice - MKS Olimpia/Beski Gór-Stal Nowy Sącz 26:32 (10:17)
SMS Gliwice: Świtaj, Chojnacka, Sielecka: Grobelska 8, Klonowska 7, Mączka 5, Aleksandra Zych 2, Agata Zych 2, Łabuda 2, Truszkowska, Biernat, Michalak, , Kilanowska.
Olimpia/Beskid: Łakomska, Lorek, Szczurek: Panasiuk 13, Podrygała 6, Sikorska 5, Szczecina 4, Płachta 2, Maślanka 2, Leśniak, Rączka, Wańczyk, Moskal, Skorut, Rusin, Gadzina.

Źródło: UM w Nowym Sączu