Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

Przebudzenie Sandecji w wielkim stylu. Lider na kolanach

Opublikowano 03.09.2011 22:21:01 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:42
0 1326

Sandecja po znakomitym meczu znokautowała lidera I ligi. Fatalna seria sądeczan przerwana.

Sandecja Nowy Sącz – Piast Gliwice 4-0 (1-0)

Sędziował Piotr Siedlecki (Warszawa). Żółte kartki: Buryan dwie, Zganiacz – Frohlich, Fechner, Groborz, Podgórski. Czerwona kartka: Buryan 88. Widzów 3000.

Sandecja: Kozioł – Fechner, Frohlich, Midzierski, Woźniak – Szczepański (62 Szeliga), Berliński, Gawęcki (87 Trochim), Burkhardt, Janić (59’ Eismann) – Aleksander.

Piast: Szmatuła – Buryan, Krzycki, Matuszek, Bodzioch – Hałgas (46 Groborz), Zganiacz, Podgórski, Urban (60 Świątek), Cicman – Kędziora.

Sandecja przerwała fatalną serię czterech porażek pod rząd. Do tego zrobiła to w wielkim stylu, gromiąc na własnym stadionie lidera 4-0. Bohaterów tego spotkania w sądeckiej ekipie było wielu. Jednak największym zwycięzcą jest trener Mariusz Kuras. Jego przyszłość w Sandecji wisiała na włosku. Po serii słabych spotkań, kolejnym przeciwnikiem był lider z Gliwic. Mariusz Kuras postawił wszystko na jedną kartę. Nie wahał się dokonać wielu zmian w składzie. Na ławce rezerwowych posadził piłkarzy, którzy do niedawna mieli silną pozycję w drużynie. W wyjściowym składzie nie pojawił się żaden z piłkarzy, którzy zasili Sandecję przed sezonem (prócz Filipa Burkhardta, który przyszedł już w trakcie rozgrywek). Szansę gry otrzymali natomiast rezerwowi dotychczas zawodnicy: Fechner, Szczepański, Midzierski i Janić.

Odkryciem meczu byli młodzi wychowankowie Sandecji. Sebastian Szczepański w pierwszej połowie w kilku sytuacjach ośmieszył defensorów Piasta. Jego zmiennik Bartosz Szeliga zdobył piękną bramkę uderzeniem z 35 metrów. Piast w Nowym Sączu nie miał nic do powiedzenia.

tabela: 90minut.pl

1.  Pogoń Szczecin 7 14 4 2 1 12-6 4 0 0 9-2 0 2 1 3-4
2.  Bogdanka Łęczna 7 13 4 1 2 10-5 3 1 1 8-3 1 0 1 2-2
3.  Piast Gliwice 7 13 4 1 2 11-9 1 0 0 2-1 3 1 2 9-8
4.  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 6 12 3 3 0 7-3 1 2 0 3-2 2 1 0 4-1 1 1 0 1 0 0-0
5.  Zawisza Bydgoszcz 6 12 3 3 0 6-3 1 2 0 3-2 2 1 0 3-1 1 1 0 1 0 0-0
6.  Kolejarz Stróże 7 11 3 2 2 8-7 1 1 2 4-5 2 1 0 4-2 1 1 0 1 0 1-1
7.  Ruch Radzionków 7 11 3 2 2 10-8 1 2 0 4-3 2 0 2 6-5 1 1 0 1 0 1-1
8.  Dolcan Ząbki 6 9 2 3 1 7-5 1 2 1 4-3 1 1 0 3-2
9.  Flota Świnoujście 6 8 2 2 2 6-4 2 0 2 6-4 0 2 0 0-0
10.  Warta Poznań 6 8 2 2 2 6-5 0 0 1 1-3 2 2 1 5-2
11.  Wisła Płock 6 8 2 2 2 7-7 1 1 1 3-4 1 1 1 4-3
12.  Polonia Bytom 7 7 2 1 4 8-11 1 1 2 4-4 1 0 2 4-7 1 3 1 0 0 3-2