Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Porażka siatkarek z Muszyny

Opublikowano 12.10.2011 20:17:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:13
0 1332

Wynikiem 3:1 zakończył się mecz Banku BPS Muszynianka pierwszej kolejki kobiecej PlusLigi siatkówki. Gospodyniami spotkania były zawodniczki PTPS Piła.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Pilanek. Zakończył się wynikiem 19-25. Mineralnym nie udało się zniwelować różnicy punktowej jaka powstała mniej więcej w połowie tego seta. Podrażnione ambicje pozwoliły na zmianę obrazu gry w partii kolejnej.

Muszyna wygrała 18-25 i to bez najmniejszego trudu. Podobnie zaczął się trzeci set, ale mimo pięciopunktowej przewagi w samej końcówce to PTPS Piła miało serię punktową i wygrało 25-23. Czwarty set był niestety bardziej podobny do pierwszego niż drugiego i Pilanki ustaliły wynik spotkania na 3:1.

Za dobrą postawę należy pochwalić Agnieszkę Bedanarek-Kasza. Środkowa Mineralnych była najlepiej punktującą meczu. Pod względem skuteczności wyróżniała się na tle swoich koleżanek, a także rywalek. Zapracowała sobie na miano zawodniczki spotkania.

Taki rezultat można rozpatrywać w kategorii porażki, ale jak to w sporcie bywa, faworytom otwarcie sezonu nie zawsze się udaje. Bank BPS Muszyna jest aktualnym mistrzem polski i stawiany w roli faworyta do powtórzenia tego sukcesu.

Foto.: mksmuszynianka.com