23°   dziś 17°   jutro
Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Olimpia/Beskid na poziomie Superligi?

Opublikowano 22.10.2011 18:22:28 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:07

Piłka ręczna. W piątek szczypiornistki Ruchu Chorzów, a dzisiaj KSS Kielce podejmowały w meczach sparingowych Olimpię/Beskid Gór-Stal Nowy Sącz. Rywalki nowosądeczanek są w tej chwili na szóstym i ósmym miejscu Superligi kobiet, więc wyniki 29:25 i 32:28 pokazują jak wielki potencjał tkwi w naszym zespole.

Mecz z Chorzowiankami miał dwa oblicza. Jedno, to mniej pozytywne, można było zobaczyć w pierwszej połowie. Sądeczanki przegrały ją 16:8 i widać było różnicę jakościową w grze obu zespołów. Drugą część spotkania Olimpia/Beskid wygrała czterema punktami, a w całym spotkaniu poległa 29:25, napędzając gospodyniom niezłego stracha. Mimo przegranej jest to dobry rezultat, bo w końcu przyszło stanąć naprzeciwko zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej, do której Sądeczanki dopiero aspirują.

Spotkanie z KSS Kielce to już zupełnie inna historia. Nie było tutaj żadnych przestojów w grze. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gospodyń – 14:13. Gra była wyrównana i o zwycięstwie Kielczanek zadecydowały niuanse. Sparing ten zakończył się wynikiem 32:28, ale równie dobrze to Olimpia/Beskid mogła wyjść z tej potyczki zwycięsko, bo gra toczyła się punkt za punkt.

Mecze sparingowe mają mniejszą wagę niż ligowe, ale nie można powiedzieć, żeby Ruch Chorzów czy KSS Kielce sobie te mecze „odpuściły”, bo walki na boisku było niemało. Postawa zawodniczek była bojowa, bo wszystkim zależało na zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony, a mecze bez presji są okazją do pokazania swoich umiejętności trenerom, którzy właśnie po to organizują sparingi.

Foto.: sxc.hu