Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Nie będzie medalu – Serbia pokonała Polskę

Opublikowano 30.09.2011 08:13:24 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:20
0 996

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet. Piąte miejsce i walizki do spakowania. Serbki w ćwierćfinale pokonały reprezentację Polski 3:0.

Mecz był jednostronny. Od początku Polki nie mogły nawiązać równorzędnej walki. W pierwszych dwóch setach słabo spisywał się nasz blok. Sporo piłek go omijało, albo wpadało „za kołnierz” i obrona nie była w stanie tego podbić. Problemy pojawiały się w każdym z elementów, choć widać było też, że z akcji na akcję jest malutka poprawa.

Trzeci set zaczął się bardzo dobrze. Polkom udało się wypracować niewielką przewagę. Niestety na drugą przerwę techniczną schodziły z dwupunktową stratą. Później też walczyły, wyrównały, grały zacięcie i punkt za punkt,... aby ostatecznie ulec. Końcowy rezultat meczu to: 14:25, 20:25, 24:26

W składzie biało-czerwonych dobrze spisywały się zawodniczki Banku BPS Muszynianka Fakro - rozgrywająca Milena Radecka i środkowa Agnieszka Bednarek - Kasza.

Klub z Muszyny rozgrywał we wtorek i środę dwa sparingi. Nieobecność kilku czołowych zawodniczek, w tym dwóch powołanych do reprezentacji, przyczyniła się do porażek. Siatkarki Muszynianki uległy zespołowi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, dwukrotnie 1:3, chociaż ten środowy mecz był bardziej wyrównany.

Foto.: fivb.org