9°   dziś 12°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Kolejne pewne zwycięstwo sądeckich szczypiornistek w lidze

Opublikowano 10.10.2011 07:46:06 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:14

Zawodniczki MKS Olimpia/Beskid/Gór-Stal Nowy Sącz wygrały swój drugi mecz ligowy w tym sezonie. Wysokie zwycięstwo nad KS Otmęt Krapkowice zdobyte na wyjeździe potwierdza, że sądecka drużyna będzie liczyła się w walce o awans do Superligi. Od samego początku nowosądeczanki miały przewagę i bez problemu wygrały to spotkanie wynikiem 30:16 (16:8).

Pierwsze minuty to skuteczne ataki, przy bardzo szczelnej grze w obronie zawodniczek z Nowego Sącza. Zaowocowało to wysoką przewagą już w 11 minucie, kiedy wynik na tablicy to 11:1 na korzyść sądeczanek. Gospodynie próbowały przeciwstawić się bardzo dobrze grającym zawodniczkom MKS Olimpia/Beskid, ale niewiele były w stanie wskórać, bo gra toczyła się według reguł jednego zespołu. Duży spokój oraz skuteczne realizowanie założeń taktycznych pozwoliło utrzymać wysoką przewagę do końca pierwszej połowy. Wynik po 30 minutach to 16:8 dla drużyny z Nowego Sącza.

Druga część tego meczu była bliźniaczo podobna do poprzedniej. Groźne ataki przeprowadzane przez sądeczanki przekładały się na kolejne bramki,  których w 46 minucie Olimpia/Beskid miała już 26 a Otmęt Krapkowice tylko 11. Wprowadzane na parkiet przez Lucynę Zygmunt zawodniczki z ławki rezerwowych również nie miały problemów z utrzymywaniem sporej przewagi bramkowej. Obraz gry nie zmienił się do samego końca, mecz zasłużenie wygrał sądecki zespół wynikiem 30:16.

Pokonanie beniaminka z Krapkowic było dla sądeczanek okazją do przećwiczenia taktyki oraz kolejnym etapem zgrania zespołu. Na pewno nie był to sprawdzian prawdziwego potencjału tej drużyny. Na taki przyjdzie czas w następnej kolejce, kiedy MKS Olimpia/Beskid zmierzy się z SPR Olkusz, głównym rywalem w walce o awans do Superligi.

KS Otmęt Krapkowice – MKS Olimpia/Beskid/Gór-Stal Nowy Sącz 16:30 (8:16)
Otmęt Krapkowice: Dorosz Z.: Kuchanek 5, Banachowska 5, Ptasznik 3, Kapłon 1, Kierowska 1, Bielucha 1, Wacławska, Bluzik, Kochanowska, Dorosz M., Pisarzak, Pindral, Rogowska, Kuźmik, Wocka.
Trener: Jolanta Jochymek

Olimpia/Beskid: Łakomska, Zahorjanova: Podrygała 6, Płachta 5, Szczecina 5, Maślanka 4, Sikorska 3, Leśniak 2, Polanowska 2, Moskal 2, Sroka 1, Weselak, Skorut, Kaczyńska, Świderska.
Trener: Lucyna Zygmunt