9°   dziś 12°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Sandecja remisuje w Radzionkowie

Opublikowano 01.10.2011 18:11:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:19

Kolejny punkt trafia na konto Sandecji. Wynikiem 1:1 zakończył się mecz wyjazdowy z Ruchem Radzionków. Remis uratował Marek Kozioł. Bramki strzelali Tomasz Midzierski (14) i dla gospodarzy Mateusz Mak (49).

Pierwsza połowa zaczęła się od małej przewagi gospodarzy. Lepiej radzili sobie w środku pola, co zaowocowało już w 5 minucie dobrą okazją do zdobycia gola. Po podaniu Mateusza Maka strzelał z przewrotki jego brat bliźniak – Michał, ale pewną interwencją popisał się Marek Kozioł.

Pięć minut później do dobrej sytuacji doszedł Marcin Chmiest, ale jego strzał z ostrego kąta na rzut rożny wybił bramkarz gospodarzy Marek Suchański. Chwila dominacji Sandecji zakończyła się groźną kontrą Ruchu. Michał Mak próbował rozegrać piłkę z Piotrem Gielem, ale kolejny raz Marek Kozioł pokazał na co go stać.

Piętnasta minuta przyniosła pierwszą bramkę. Na 0:1 dla Sandecji ustalił Tomasz Midzierski, który po dośrodkowaniu w pole karne i błędzie obrońcy nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki. W 34 minucie mogło być juz 0:2, ale Chmiest trafił w poprzeczkę. Swoją okazję miał też Ruch Radzionków, po minięciu Marka Kozioła Piotr Giel zdecydował się na podanie do Michała Maka, dzięki temu obrońcy mogli skutecznie zainterweniować. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:1.

Ruch Radzionków rozpoczął drugą połowę. Od początku pokazywali determinację i wolę walki. Poszczęściło się im dość szybko, bo w 49 minucie po akcji braci Maków, bramkę zdobył Mateusz. Ruch dominował, w 64 i 76 minucie arbiter odgwizdał spalone, a zanosiło się na duże niebezpieczeństwo pod bramką Sandecji. Druga połowa była słaba w wykonaniu biało-czarnych, dlatego remis wydaje się wynikiem korzystnym, bo najważniejsze jest by systematycznie powiększać ligowy dorobek.

Jeszcze w 90 minucie bliski pokonania Marka Kozioła był Mateusz Mak, ale nowosądecki bramkarz kolejny raz wykazał się refleksem. Końcowy rezultat to 1:1.

Składy:

Ruch Radzionków: Marcin Suchański - Marcin Kowalski, Jarosław Kaszowski (88 Wojciech Mróz), Bartosz Kopacz, Rafał Otwinowski - Piotr Rocki (82 Szymon Skrzypczak), Paweł Giel, Mateusz Mak, Adam Giesa - Piotr Giel (55 Damian Michalik)

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Sebastian Fechner, Jano Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Bartosz Szeliga (78 Sebastian Szczepański), Rafał Berliński, Filip Burkhardt, Pavel Eismann - Marcin Chmiest (74 Bartosz Wiśniewski), Arkadiusz Aleksander (58 Dariusz Gawęcki)