13°   dziś 17°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Sądeccy karatecy zwyciężają w Sieradzu

Opublikowano 05.10.2016 10:49:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:40

Sądeccy zawodnicy sześciokrotnie wywalczyli miejsca na podium w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin (1 października). W zawodach uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z całej Polski oraz reprezentacje z Rosji, Czech i Irlandii.

7-osobowa reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin skutecznie promowała miasto Nowy Sącz. Iza Pogwizd zajęła 1. miejsce w kat. kumite kobiet +18 lat, 2. miejsca wywalczyli Klemens Ogórek w kumite młodzików i Szymon Ogórek w kumite kadetów. 3. miejsca zdobyli: Mateusz Zarotyński w kumite juniorów oraz Karolina Sekuła i Kamila Nowak w kumite kadetek.

Klemens i Szymon Ogórkowie zostali powołani jako reprezentanci kraju na Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w listopadzie w Holandii. Przypomnijmy, że Iza Pogwizd i Klemens Ogórek startowali w ubiegłym roku w Mistrzostwach Europy w Estonii, wywalczając medale. Shihan Andrzej Krawontka liczy, że Klemens nawiąże do sukcesów zawodników nowosądeckiego klubu na poprzednich Mistrzostwach, a Szymon sprawi niespodziankę.

Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowali: Mateusz Zarotyński, Kamila Nowak, Iza Pogwizd, Klaudia Kowalska, Klemens Ogórek, Karolina Sekuła, Szymon Ogórek i Shihan Andrzej Krawontka. Gratulacje składał zawodnikom między innymi Shihan Andrzej Drewniak, prezes Polskiego Związku Karate.