11°   dziś 15°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Podzielili się punktami

Opublikowano 05.10.2016 10:37:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:41

W zaległym meczu 11 kolejki 1 ligi Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1:1. Bramki zdobywali Wojciech Trochim oraz Paweł Zawistowski.

Piłkarze Radosława Mroczkowskiego już w 1 połowie mieli szanse na objęcie prowadzenia, ale strzały Adriana Danka oraz Bartłomieja Dudzica pewnie obronił bramkarz gości. Szczęcie dopisało „biało-czarnym” dopiero po zmianie stron. W 61 min. wzdłuż pola karnego zagrywał Maciej Korzym. Piłkę próbował wybijać jeden z zawodników Chojniczanki, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta odbiła się jeszcze od nóg Wojciecha Trochima i wpadła do siatki. Przyjezdni nie załamali się jednak tą sytuacją i 10 minut później doprowadzili do remisu. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paweł Zawistowski.

Sporo emocji było także w samej końcówce spotkania. W 87 min. w polu karnym Sandecji został sfaulowany jeden z piłkarzy Chojniczanki. Arbiter podyktował „11”, którą na bramkę zamienił - strzelając na raty - Tomasz Mikołajczak. Po protestach piłkarzy z Nowego Sącza oraz konsultacji z sędzia liniowym gol nie został jednak uznany. Dopatrzono się faulu jednego z graczy Chojniczanki. Mecz zakończył się zatem podziałem punktów. Chojniczanka utrzymała pozycje wicelidera. Sandecja jest na 5 miejscu.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)

Bramki: Trochim (61’) -Zawistowski (71’)