11°   dziś 15°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Olimpia/Beskid na drodze do awansu – kolejne zwycięstwo

Opublikowano 06.11.2011 10:39:12 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:57

Piłka ręczna. To już czwarte zwycięstwo nowosądeckich szczypiornistek w rozgrywkach I ligi. Wygrana 27:22 z NLO SMS ZPRP Gliwice utrzymuje MKS Olimpię – Beskid Gór-Stal Nowy Sącz na pozycji lidera, choć cały czas ex aequo z Olkuskim SPR.

Mecz u siebie z trzecim zespołem ligi nie mógł być łatwy. Nowosądeczanki swoje akcje budowały wytrwale i mozolnie, ale wystarczająco skutecznie by wyjść na małe prowadzenie. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 12:10. Gliwiczanki nie odpuszczały ani na moment, dzięki aktywnej grze w obronie wiele piłek mogła wybronić bramkarka Olimpii/Beskid i gra toczyła się punkt za punkt.

Druga połowa była w wykonaniu gospodyń dużo lepsza. Sukcesywnie powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać 27:22. Motywacji i zaciętości nie brakowało jednym i drugim. Sędziwie w całym spotkaniu podyktowali 13 rzutów karnych, nałożyli 36 minut karnych wykluczeń i pokazali dwie czerwone kartki, po jednej dla każdej z drużyn.

Składy:

Olimpia/Beskid: Łakomska, Lorek - Podrygała 5, Płachta 5, Polanowska 3, Kaczyńska 3, Szczecina 3, Leśniak 3, Maślanka 2, Rączka 1, Wańczyk 1, Sikorska, Śliwa, Kamińska, Moskal.
Trener: Lucyna Zygmunt

SMS Gliwice: Świtaj, Chojnacka - Zych 6, Mączka 5, Biernat 2, Ważna 2, Kozimur 2, Tomczyk 2, Michalak 1, Zych 1, Truszkowska 1, Staniczek, Szarawaga.
Trener: Michał Pastuszko