Niedziela, 08 grudnia
Maria, Światozar, Klemens, Makary, Romaryk, Delfina

Sądecka Dycha już po raz ósmy

27.09.2016 12:23:50 0 1444

25 września 2016 roku odbyła się VIII edycja Sądeckiej Dychy o Puchar Prezesa NEWAGu.

W tym roku dystans 10 km przebiegła rekordowa liczba ponad 350 osób oraz wyjątkowo duża reprezentacja firmy NEWAG S.A.. Nagrody w kwalifikacji generalnej pań wygrała Lila Fiskowicz czasem 00:33:35,drugie miejsce zajęła Katarzyna Albrycht pokonując trasę w 00:34:44 minut,ostatnia na podium znalazła się OlseyaDidovodiuk, reprezentująca klub LKB RUDNIK, która przebiegła trasę w 00:34:58 minut.

Wśród panów triumfował Dmytro Didovodiuk z LKB RUDNIK osiągając czas 00:29:48. Drugi na mecie pojawił się Sergii Okseniuk (LKB RUDNIK) z różnicą czterech sekund. Natomiast trzecie miejsce zdobył OlehLeshchyshynuzyskując czas00:30:22.

W kate­go­rii NEWAG S.A. zwy­cięz­cami oka­zały się w kategorii kobiet: Klaudia Kolegowicz z czasem 00:45:31, druga przy­biegła na metęAnna Ziółko pokonując trasę w 00:52:33 minut, a trzecia na mecie była Patrycja Kurczabz cza­sem 00:55:59. Wśród panów triumfował Franciszek Długosz osiągając czas 00:36:58, drugie miejsce należy do Bartłomieja Badowskiego, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 00:41:24, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Fedko z czasem 00:43:19.

Po biegu odbyło się uro­czy­ste wręczenie nagród oraz loso­wa­nie atrak­cyj­nych nagród rze­czo­wych wśród wszyst­kich uczest­ni­ków biegu. Nagrody wrę­czali Wiceprezes Zarządu NEWAG S.A. - Józef Micha­lik, Łukasz Wysowski - Dyrektor Produkcji, Mariusz Bernaś - Dyrektor Pionu Badań i Rozwoju oraz Marian Ryżak, pra­cow­nik NEWAGu - główny koordynator i orga­nizator biegu.

Oprócz NEWAG S.A., głów­nego sponsora i fun­da­tora nagród, wyda­rze­nie spon­so­ro­wały firmy Medcom Sp. z o.o., RFWW RAWAG Sp. z o.o, Kaczmarek Electric Sp. z o.o., Gramet, P.H VOLPEX, IGUANA-GASTRO-POLSKAoraz ENTE sp. z o.o.