Krajowe Mistrzostwa Internationale Dance Organization

26.04.2016 11:46:43 0 1062

W dniach 22-24 kwietnia 2016 roku w Józefowie odbyły się Krajowe Mistrzostwa Internationale Dance Organization Hip-Hop, Hip-Hop Battles, Electric Boogie, Break Dance.

Centrum Tańca ADeeM już od 16 lat szkoli tancerzy zarówno towarzyskich jak i nowoczesnych. Młodzi tancerze z roku na rok osiągają coraz większe sukcesy. Hiphopowcy właśnie wrócili z Mistrzostw, na których zdobyli nominacje na Mistrzostwa Europy w Ostrawie (Czechy) i Mistrzostwa Świata w Grazu (Austria). Nowy Sącz reprezentowały następujące zespoły: ADeeM KIds- 7 osób ( 7-11 lat), ADeeM Junior -7 osób (12-15 lat), ADeeM Fuks Red-7 osób (12-15 lat), ADeeM Team – 7 osób ( 16+ ).

Debiutujący zespół dziecięcy uplasował się na fantastycznym 7 miejscu na 24 ekipy z całej Polski. Dorosłemu zespołowi brakło troszeczkę szczęścia, by wejść do finału. Dziewczyny zajęły 6 miejsce egzequo z 3 zespołami i finał rozegrano na 5 ekip.

Największych emocji dostarczył zespół juniorów, który zaskoczył konkurencję i sędziów pokonując prestiżowe, utytułowane grupy. ADeeM Junior został wice-mistrzem Polski. W składzie zatańczyli: Nikodem Miczołek, Joanna Kotlarz, Marcelina Kroczek, Aleksandra Kulpa, Natalia Migacz, Weronika Sawicka, Żaneta Krężel. Wszystkie zespoły są trenowane przez znakomitą instruktorkę Klaudię Rzeszuto.

W kategorii solo hip hop Nikodem Miczołek zdobył 4 miejsce. Swoja walkę rozpoczynał od 1/16 finału. Natomiast w konkurencji battel hip hop 12-15 lat Nikodem zdobył srebrny medal uzyskując tym samym nominacje na Mistrzostwa Europy i świata. Klaudia Gargula i Justyna Migacz dzielnie walczyły w półfinale. Klaudia zdobywając 10. miejsce uzyskała nominacje podobnie jak Nikodem. Tak więc o Nowym Sączu usłyszą w Ostrawie i Grazu. Gratulacje dla wszystkich tancerzy CT ADeeM i ich trenerów.