11°   dziś 15°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Zwycięstwo Sandecji

Opublikowano 24.09.2011 21:43:15 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:27 top

Efektownym zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz z Olimpią Grudziądz. Dla Sandecji strzelali Burkhardt (51), Aleksander (66) i Eismann (70).

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Oba zespoły wypracowywały sobie dobre sytuacje do zdobycia gola. Lepsza była Sandecja, ale niestety zabrakło skuteczności. Już w 11 minucie gola mógł zdobyć Marcin Woźniak, ale uderzył niecelnie. Pięć minut później Filip Burkhardt miał okazję do uderzenia z rzutu wolnego, ale zdecydował się na wrzutkę, niestety nieudaną.

Do dobrych okazji po dośrodkowaniach Szeligi i Durica dochodził w 18 i 28 minucie Dariusz Gawęcki, ale raz uderzył niecelnie, a raz obronił bramkarz gości. Olimpii w 23 minucie udało się umieścić piłkę w bramce Marka Kozioła. Strzelał Piotr Ruszkul, ale z pozycji spalonej i arbiter nie uznał gola. Z powodu urazu Milan Durić musiał zostać zmieniony przez Pavla Eismanna.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Sandecji. Dużą aktywnością wykazywał się Filip Burkhardt. Udało mu się w 51 minucie zdobyć gola na 1:0. Po rozegraniu piłki między Gawęckim, a Arkadiuszem Aleksandrem  ten drugi podał „piętką” do Burkhardta, który  pewnym strzałem pokonał Michała Wróbla.

Sandecja nie odpuszcza ani na chwilę. Dwukrotnie Michał Wróbel musiał wykazać się grą poza polem karnym. W 65 minucie wybijał piłkę głową, w 60 prawdopodobnie zagrał ręką, ale arbiter nie odgwizdał przewinienia. Na nic jednak zdały się jego wysiłki. W 66 po podaniu Burkhardta Aleksander podwyższa na 2:0. Trzy minuty później Eismann po asyście Gawęckiego zdobywa bramkę na 3:0.

W 78 minucie mogło być 3:1, ale bardzo skuteczna i ofiarna interwencja Marka Kozioła uratowała Sandecję przed stratą bramki. Na sam koniec meczu goście poderwali się do ataku. W 88 minucie po strzale Paula Grischoka Olimpia zdobywa honorowego gola. Końcowy rezultat 3:1. Sandecja poszła w ślady Kolejarza Stróże, który wczoraj wygrał 0:1 z Polonią Bytom.

Skład drużyn:

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Jano Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Bartosz Szeliga (62 Sebastian Szczepański), Rafał Berliński, Dariusz Gawęcki, Filip Burkhardt (80 Paweł Leśniak), Milan Durić (46 Pavel Eismann) - Arkadiusz Aleksander.

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Marcin Kokoszka, Maciej Dąbrowski, Dawid Ptaszyński, Jarosław Ratajczak - Adrian Frańczak (77 Grzegorz Domżalski), Hubert Kościukiewicz, Mariusz Kryszak, Piotr Ruszkul, Jakub Cieciura (68 Paul Grischok) - Janusz Dziedzic (81 Łukasz Tumicz).

Foto.: Mateusz Bobola