Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

Sandecja wygrała z Termalicą

Opublikowano 14.09.2011 21:51:05 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:36
0 1185

Wynikiem 2:0 zakończył się dzisiejszy mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Strzelali Gawęcki i Aleksander.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków Sandecji. Dobrze prezentowali się Dariusz Gawęcki i Filip Burkhardt, wykonujący dziś stałe fragmenty gry. To właśnie ten pierwszy w 13 minucie, po asyście Arkadiusza Aleksandra, strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Po kilu minutach od straty gola Termalica zdecydowała się na śmielsze ataki. Dobrze jednak spisywali się obrońcy i bramkarz Marek Kozioł.

Po faulu na Gawęckim arbiter Tomasz Wajda podyktował w 38 minucie jedenastkę. Do piłki podszedł Aleksander i pewnie pokonał Sebastiana Nowaka, podwyższając na 2:0. Trzy minuty później do dobrej sytuacji doszedł Sebastian Szczepański, ale jego strzał z ostrego kąta wyłapał Nowak. Pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji Sandecji. Goście przeprowadzali akcje, ale nie stworzyli dużego zagrożenia.

Początek drugiej połowy Sandecja rozpoczęła pewnie, utrzymując się długo przy piłce. Goście zaostrzyli grę, doszło do kilku fauli, dwukrotnie musiały nawet interweniować służby medyczne. Pressing przyniósł efekty, bo w 67 Łukasz Szczoczarz, a w 70 minucie Andrzej Rybski oddali bardzo groźne strzały. Pierwsza próba była minimalnie niecelna, ale druga nie zakończyła się bramką dzięki świetnej interwencji Marka Kozioła.

Końcowe minuty meczu to ataki jednych i drugich. W 85 minucie z rzutu wolnego strzelał Szczoczarz, ale obronił Marek Kozioł. Minutę później Aleksander podał do Marcina Woźniaka, ale ten nie dał rady skierować piłki w światło bramki. Próbowali jeszcze Szeliga i Gawęcki, ale byli dalecy od powodzenia. Sędzia zakończył spotkanie w 93 minucie.

Składy:

Sandecja: Marek Kozioł - Sebastian Fechner, Jano Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Sebastian Szczepański (57 Bartosz Szeliga), Rafał Berliński, Dariusz Gawęcki, Filip Burkhardt, Lukas Janić (75 Pavel Eismann) - Arkadiusz Aleksander.

Termalica: Sebastian Nowak - Łukasz Kowalski (65 Damian Skołorzyński), Mateusz Kowalski, Arkadiusz Baran (80 Szymon Martuś), Dalibor Pleva - Dariusz Jarecki, Dawid Kubowicz, Andrzej Rybski, Piotr Ceglarz, Jakub Biskup (65 Emil Drozdowicz) - Łukasz Szczoczarz.

(Aktualizacja: 14.09.2011, godz. 22.25)