Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Sandecja przegrała z Gryfem Wejherowo

Opublikowano 17.08.2011 20:07:34 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:54
0 1223

Sandecja, jako kolejny już klub z Sądecczyzny, żegna się z Pucharem Polski. Gryf wygrał na swoim boisku 1:0.

Od pierwszych minut meczu gospodarze starali się uporządkować grę i spróbować stworzyć zagrożenie pod bramką Różalskiego. Pierwszy groźny strzał oddał jednak gracz Sandecji Marcin Chmiest. Niestety już 13 minucie, zaledwie cztery po akcji Chmiesta, gola zdobył Grzegorz Gicewicz. W pierwszej połowie nic specjalnego się już nie wydarzyło. Sandecja próbowała atakować, ale gospodarze dobrze się bronili, utrzymując zagrożenie z daleka od własnej bramki.

Druga połowa stała pod znakiem pressingu ze strony Sandecji i kontr Gryfu. Do świetnych sytuacji bramkowych dochodzili jedni i drudzy. Duże zagrożenie stwarzał Gicewicz, w 63 minucie zagrał sprytnie z rzutu wolnego do Tomasza Kotwicy, ale ten uderzył niecelnie mimo, że okazje miał świetną. Dobrze w bramce Sandecji spisywał się Mariusz Różalski, uratował nasz zespół w 87 minucie, kiedy obrnił w sytuacji sam na sam z Łukaszem Krzemińskim.

Końcówka meczu była dramatyczna. W 92 minucie po strzale zawodnika Sandecji piłka trafiła w poprzeczkę. Z przebiegu spotkania można odnieść wrażenie, że zabrakło na murawie kilku kluczowych graczy, takich jak Jano Frohlich czy Arkadiusz Aleksander, który nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.