10°   dziś 8°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Porażka na inaugurację Superligi

Opublikowano 04.09.2016 17:09:16 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:08

Piłkarki ręczne Olimpii-Beskid Nowy Sącz przegrały z Selgrosem Lublin 28:23. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. W drugiej odsłonie wyraźnie dominowały już przyjezdne.

Drużyna prowadzona przez Lucynę Zygmunt od początku spotkania postawiła twarde warunki gry i po 10 min. na tablicy wyników było 3:3, a kwadrans później tylko 10 do 9 dla piłkarek z Lublina. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy przyjezdne zdołały odskoczyć rywalkom na 3 „oczka”. Ta zaliczka w drugiej odsłonie meczu pozwoliła im prowadzić znacznie bardziej spokojną grę. W efekcie, w 41 min. lublinianki prowadziły z Olimpią-Beskid już sześcioma bramkami, a w 50 min. - aż ośmioma. W samej końcówce „góralki” poprawiły nieco statystykę bramkową, ale na uzyskanie korzystnego rezultatu było już za późno.

Kolejne ligowe spotkanie piłkarki Olimpii-Beskid rozegrają w najbliższą sobotę, 10 września. Przeciwnikiem nowosądeczanek będzie ekipa UKS PCM Kościerzyna.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – MKS Selgros Lublin 23:28 (10:13)
Olimpia: Szczurek 1, Sach - Pożoga, Leśniak 4, Rosińska 5, Szabo 8, Smbatian 2, Płachta 1, Choromańska 1, Nosal, Luberecka 1, Wielocha.
Kary: 12 min.