9°   dziś 12°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Muszynianka w drodze po mistrzostwo

Opublikowano 20.10.2011 09:37:44 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:09

Bank BPS Muszynianka Fakro wygrywa 1:3 w meczu wyjazdowym z BKS Aluprof Bielsko-Biała. Agnieszka Bednarek-Kasza gwiazdą i najbardziej wartościową siatkarką spotkania.

Było to szybkie i jednostronne spotkanie.  Trwało niewiele ponad 90 minut, dla porównania mecz Impelu Gwardii Wrocław z KPSK Stal Mielec trwał ich aż 142.

Sety kończyły się wynikami 15:25, 25:20, 16:25, 19:25. Pierwsza część meczu była dla gospodyń poważnym ciosem, bo różnica dziesięciu punktów to istna przepaść. Spory udział w tym sukcesie Muszynianki miała Agnieszka Bednarek-Kasza, bo przy jej zagrywce Mineralne zdobyły dziewięć punktów w serii.

Co prawda drugi set zakończył się zwycięstwem 25:20 Bielszczanek, ale to dzięki ich ogromnemu poświęceniu w obronie. Ryzykownie i skutecznie zagrały w ataku i wyszły na czteropunktowe prowadzenie, które doholowały do końca, nawet zwiększając je o jedno „oczko”, ale o dominacji powiedzieć nie można, bo przeważnie gra toczyła się punkt za punkt.

Dwa ostatnie sety, które zakończyły się wynikami 16:25 i 19:25 to popis gry Muszynianki. Czujna gra blokiem pozwoliła na zmuszenie atakujących gospodyń do błędów. Gra Bielszczanek została znacznie wobec tego uproszczona, zaczynało brakować im pewności siebie. Bank BPS Muszynianka Fakro wygrywa zdecydowanie i w pełni zasłużenie 1:3.

Tytuł MVP otrzymała Agnieszka Bednarek-Kasza. Zdobyła 18 punktów, czyli najwięcej spośród wszystkich zawodniczek jakie pojawiły się na parkiecie. Po tym meczu Mineralne awansowały na trzecie miejsce w PlusLidze kobiet, do liderującego Tauron MKS Dąbrowa Górnicza tracą dwa "oczka".

Foto.: mksmuszynianka.com