Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Mineralne przegrały 2:3 na własnym terenie

Opublikowano 23.10.2011 11:21:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:06
0 1046

Muszyna. To już druga porażka w tym sezonie. Po zwycięstwach z Atomem Trefl Sopot i Aluprofem Bielsko-Biała wydawało się, że mecz u siebie z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza to tylko formalność, ale po zaciętej walce w piątym secie Muszynianka przegrała.

Pierwszy set toczył się po myśli Muszynianki, która wygrała 25:23. Dąbrowa Górnicza przyjechała jako lider tabeli i w drugim secie pokazała na co ją stać. Zwycięstwo 15:25 mówi samo za siebie.

Trzeci set toczył się podobnie do pierwszego, z tym że to Muszynianka zwyciężyła 25:15. W kolejnej odsłonie wydawało się, że gospodynie zakończą cały mecz, ale końcówka seta przebiegła po myśli Tauronu, który rzutem na taśmę wyszedł na dwupunktowe prowadzenie i wygrał 23:25, doprowadzając do tie-breaka.

Na pierwszą przerwę techniczną w dogrywce to Muszynianka schodziła z dwupunktowym prowadzeniem. Odpoczynek posłużył drużynie przyjezdnej, która zagrała bardzo skutecznie w ataku i pokonała Mineralne 13:15.

W tej chwili Bank BPS Muszynianka Fakro jest na drugim miejscu tabeli, tracąc do liderującego Tauronu trzy punkty. Dzisiaj jest jednak mecz Atomu Trefl Sopot z Organiką Łódź – jeśli Atom wygra to zepchnie Mineralne na miejsce trzecie.