Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Kolejarz odebrał Sandecji zwycięstwo

Opublikowano 16.10.2011 20:03:45 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:11
0 1394

Wynikiem 1:1 zakończyły się derby Sądecczyzny. Kolejarz wyrównał po rzucie karnym w 81 minucie. Sandecja od 55 minuty grała w osłabieniu, a i tak prezentowała się lepiej niż goście.

Pierwsza połowa rozpoczęła się rozpoczęła się od kilku składnych akcji z jednej i drugiej strony. Dość szybko, bo w 3 minucie żółtą kartkę zobaczył za dyskusje z arbitrem Marcin Makuch. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na motywację zawodników Sandecji. W 4 minucie po dośrodkowaniu Patryka Jędrzejowskiego i odegraniu Bartosza Wiśniewskiego bliski zdobycia gola był Arkadiusz Aleksander.

Mówi się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, ale nie tym razem. Aleksander zdecydował się w 6 minucie na strzał z dystansu, piłkę odbił przed siebie bramkarz Łukasz Lisak, dla niego pechowo, bo prosto pod nogi Jędrzejowskiego, który pewnym strzałem wyprowadził Sandecję na prowadzenie 1:0.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania, w której przewagę miała Sandecja Nowy Sącz. Na uwagę zasługuje fakt, że Kolejarz oddał na bramkę Marka Kozioła tylko jeden strzał, w dodatku niecelny. Sandecja próbowała sześciokrotnie, w tym cztery razy w światło bramki.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to nieudane wrzutki, rzuty wolne i indywidualne rajdy z jednej i drugiej strony. Po jednym ze stałych fragmentów bliski podwyższenia był Aleksander. Dopadł w 55 minucie do bezpańskiej piłki i nieznacznie chybił. Dwie minuty później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał obejrzał Marcin Makuch. Doszło do szarpaniny między Michałem Gryźlakiem, a Rafałem Berlińskim, arbiter po konsultacji z sędzią liniowym zdecydował się ukarać obu żółtymi kartkami.

Kolejarz wyrównał w 81 po rzucie karnym. Macieja Kowalczyka faulował Tomasz Midzierski, a jedenastkę pewnie wykonał Marcin Stefanik.  Sandecja starała się stwarzać zagrożenie pod bramką Kolejarza i mimo gry w osłabieniu lepiej prezentowała się na boisku. Niestety nie udało się wygrać tego spotkania. Mecz skończył się remisem 1:1

Składy:

Sandecja: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Jano Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Patryk Jędrzejowski, Filip Burkhardt (74 Dariusz Gawęcki), Rafał Berliński, Lukas Janić - Arkadiusz Aleksander (78 Marcin Chmiest), Bartosz Wiśniewski (66 Pavel Eisamnn)

Kolejarz: Łukasz Lisak - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Krzysztof Markowski, Dariusz Walęciak - Marcin Stefanik
Konrad Cebula (59 Dariusz Zawadzki), Michał Gryźlak (69 Rafał Zawiślan), Janusz Wolański - Michał Chrapek, Maciej Kowalczyk (94 Tomasz Ciećko)