Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Hat-trick w Muonio

Opublikowano 14.11.2011 07:38:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:54 top
2 3205

Znakomicie wypadł dla Justyny Kowalczyk sprawdzian formy podczas Pucharu FIS w fińskim Muonio. W niedzielnym biegu na 5 km stylem klasycznym Polka okazała się bezkonkurencyjna.

Tym razem pokonanie dystansu zajęło Justynie niecałe 12 minut, a druga na mecie Finka Aino-Kaisa Saarinen miała do niej prawie 20 sekund starty. Trzecia była kolejna reprezentantka gospodarzy, Laura Ahervo, która straciła do Polki ponad pół minuty. Na tak krótkim dystansie to bardzo duża przewaga, potwierdzająca dobrą formę podopiecznej Aleksandra Wierietielnego u progu sezonu.
Justyna Kowalczyk w czasie weekendowych startów w Finlandii odniosła w sumie trzy zwycięstwa. W piątek zwyciężyła bowiem w sprincie, a w sobotę na dystansie 5 km techniką dowolną.
Kolejne zawody, w których weźmie udział nasza reprezentantka, to będzie już rywalizacja w Pucharze Świata, który zostanie zainaugurowany 19 listopada w Sjusjoen w Norwegii.