Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Emanuel Piaskowy brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Opublikowano 26.06.2017 07:17:57 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:18 jaca
4 6295

Wczoraj w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył pochodzący z Lipowego Emanuel Piaskowy (Hurom Team).

Zawodnicy do pokonania mieli 261 km. Już na początku wyścigu do przodu wyrwało pięciu kolarzy, a wśród nich m.in. Emanuel Piaskowy. Przewaga grupy systematycznie rosła. Od peletonu oderwał się tylko Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), który dogonił uciekinierów. Po 100 km ruszyła grupa pościgowa, w której znajdował się m.in. Rafał Majka. Nie zdołali jednak dotrzeć do prowadzących zawodników. Na 30 km przed metą grupa uciekinierów składała się z trzech zawodników: Kurek, Piaskowy i Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji). Wygrał Adrian Kurek z czasem 6:23,02, wicemistrzem Polski został Marek Rutkiewicz ze stratą 12 sekund, a trzeci był Emanuel Piaskowy ze stratą 14 sekund.

Na liście startowej zabrakło Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), który rozpoczął przygotowania do Tour de France. Natomiast jeden z najlepszych polskich kolarzy Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) został sklasyfikowany na 21 miejscu ze stratą 8 minut i 16 sekund do zwycięzcy.

Brązowy medal to jak do tej pory największy sukces 26-letniego zawodnika pochodzącego z Lipowego. W kolarstwie zawodowym startuje od czterech lat. Zawodową rywalizację rozpoczynał od ActiveJet Team, a w następnych dwóch latach reprezentował izraelską grupę Cycling Academy Team. W tym roku reprezentuje polską grupę Hurom Team.Niedawno

Emanuel Piaskowy o swoich planach startu w Tour De Pologne mówił na łamach portalu limanowa.in: https://limanowa.in/sport;celem-wystep-w-tour-de-pologne,37138.html