Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Dobry występ kajakarzy górskich

Opublikowano 29.08.2016 13:23:38 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:14
0 896

Jeden złoty medal i 2 srebrne indywidualnie oraz 1 złoty drużynowo - to dorobek naszych kajakarzy podczas Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w kajakarstwie górskim, które zorganizowano w miniony weekend w Słowenii.

Na najwyższym stopniu podium stanęła juniorka Klaudia Zwolińska, która była bezkonkurencyjna w eliminacjach i półfinałach, a swoją dobrą dyspozycję potwierdziła także w finale. Pomimo złapanych 2 pkt. karnych zawodniczka KS Start Nowy Sącz zajęła 1 miejsce. Tuż za nią uplasowały się Słowaczka Michaela Hassova oraz Hiszpanka Laia Sorribes.

Srebrny medal w C-2M Juniorów wywalczyli Jakub Brzeziński i Kacper Sztuba, którzy w decydującym starciu ulegli tylko Rosjanom. Krążek tego samego koloru zdobyli na mistrzostwach także młodzieżowcy - Michał Wiercioch i Grzegorz Brzeziński. W finałowym przejeździe złapali 2 pkt. karne i stracili szanse na złoto. 1 miejsce ostatecznie wywalczyli Słowacy (M. Gewissler/ J. Skakala), a trzecie Rosjanie (Shkliaruk/Mikhailov). Tuż za podium uplasowała się osada braci Brzezińskich.

Drużynowo nasi reprezentanci (młodzieżowcy) okazali się najlepsi w kanadyjkach pokonując Niemców oraz Rosjan.